Site Kullanım Şartları

issanagelsin.com Site Kullanım Şartları

Site Kullanım Şartları

issanagelsin.com kullanım şartları; site ile ilgili genel kuralları ve yasal sorumlulukları içermekte olup Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları başlıklı metin ile bir bütün teşkil eder. Üye, işleme devam etmeden önce işbu Kullanım Şartları ile Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşullarını dikkatle okumalıdır. Belirtilen şartların herhangi biri size/kurumunuza uygun değilse issanagelsin.com'u kullanmamanızı tavsiye ederiz. Kullandığınız takdirde bu şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

 

Üye, kişisel bilgilerinin yer aldığı profilini doldurarak, kullanım şartlarının işleyişini kabul etmiş olur. Issanagelsin.com, tek taraflı olarak, işbu Kullanım Şartları'nda sayılan koşullara tamamıyla ya da kısmen uygun olmadığına karar verdiği üyelik bilgilerini yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkına haizdir.

 

issanagelsin.com aşağıda belirtilen koşulları, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, dilediği zaman tek taraflı olarak değiştirme, durdurma, içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır. Üye işbu tasarrufu peşinen kabul eder. issanagelsin.com, yenilenmiş güncel kullanım şartlarını sitede yayınlayacak, gerek gördüğü durumlarda elektronik posta ile Üye'ye bildirecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, issanagelsin.com'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve sitenin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

 

issanagelsin.com'u ziyaret ettiğinizde bu sayfayı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Üyeri girişi/ Yeni üye

BİREYSEL ÜYE:

issanagelsin.com bireysel üyelik formunu dolduran tüm kullanıcıların kişisel bilgileri, eğitim bilgileri, iletişim bilgileri, çalışma bilgileri, doğum tarihi, cinsiyeti, fotoğrafı başta olmak üzere profilinde belirttiği bilgiler yetenek/ uzmanlık arayan bireysel veya kurumsal işverenlerin kullanımına sunmak, site üzerinde sunulan hizmetlerin kullanıcılar lehine iyileştirilmesini sağlamak, ihtiyaç ve beklentilerini belirleyerek bu ihtiyaç ve beklentilere cevap verebilmek amacıyla kullanılmaktadır. issanagelsin.com üyelik işlemi sırasında alınan iletişim bilgileri yapılan yenilikleri, haber bültenlerini, kampanyaları duyurabilmek ve site kullanıcıları ile iletişimi devam ettirebilmek açısından önemlidir. Üyelerimiz, issanagelsin.com’un sunduğu bu bilgilendirmelerden yararlanmak istemedikleri takdirde ilgili seçeneği belirleyerek iptal edebilmektedir. issanagelsin.com üyeleri kişisel bilgilerindeki değişiklikleri ayrıca profil bilgilerini güncelleyerek bildirebilmektedir.

Bireysel üyeler iş teklifi kabul edebilecekleri gibi kendilerini geliştirmek istedikleri alanlarda hizmet almak için diledikleri ücretli üyelik paketini seçerek diğer bireysel üyelere de iş teklifi verebilirler. Bireysel üyeler İş teklifi alabilmek için ücret ödemezler.

 

Uzmanlıklar

issanagelsin.com, bireysel üyelerine internet sayfası üzerinde profil oluşturma, uzmanlık alanlarını belirleme, bu uzmnalıkalr için uygun ajanda oluşturma, kaydetme ve iş ya da bağlantı teklifi almalarına olanak sağlamaktadır.

Ajanda

Üyelerin kendi doldurdukları profillere, deneyim geçmişine, sahip oldukları becerilere ve çalışmaya uygun oldukları gün ve saat aralıkları ile uzmanlıkları bazında ücret beklentilerine bu olanak kapsamında bireysel veya kurumsal işverenler tarafından erişim sağlanabilmektedir.

 

Oluşturulan profiller üyenin kendi seçimine göre aktif ya da pasif konumda Issanagelsin.com’da saklanmaktadır. Üye, profil bilgilerinde vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olduğunu kabul ve taahhüt eder. Profil  bilgilerinin, uzmanlık ve beceri setlerinin gerçeğe aykırı, eksik veya aldatıcı/yanıltıcı olması; ayrımcılığa yol açması, 3. kişileri suça yönlendirmesi, ya da herhangi bir etnik grup, köken, dil, siyasi görüş, din gibi konularda propaganda içermesi kesinlikle yasaktır. Bu durum nedeniyle issanagelsin.com’un ve/veya 3.şahısların herhangi bir zarara uğraması halinde tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceklerini kabul ve taahhüt eder.

 

Uzmanlıkları "Aktif" durumda olan ve iş ya da bağlantı teklifi bekleyen üyeler, bireysel veya kurumsal işverenlerin issanagelsin.com üzerinde yaptıkları “Uzmanlık” aramalarında görüntülenebilmektedir. Uzmanlıkların "Aktif" durumda olmasıyla bireyseşl üyeler iş ya da bağlantı teklifi alabilirler, aldıkları iş ya da bağlantı teklifini kabul etmeleri halinde iletişim bilgileri teklifi veren bireysel veya kurumsal işverenler tarafından erişilebilir hale gelir. Uzmanlıkların "Pasif" durumda olması durumunda işverenler tarafından kullanılan uzmanlık arama listemelerinde yer almaz ve iş teklifi alamazlar. Üyelerin profil bilgilerinde iletişim bilgilerinin yer alması bireysel veya kurumsal işverenler tarafından bu bilgilerin görüntülenmesi anlamına gelmez, iletişim bilgileri sadece teklifi veren bireysel veya kurumsal işverenlerle ve yapılan iş ya da bağlantı teklifinin kabul edilmesi halinde paylaşılır. İş ya da bağlantı tekliflerinin kabulü profil bilgilerinde yer alan iletişim bilgilerinin 3. kişilerin de bu bilgileri görebilmesi anlamına gelip, söz konusu durumda issanagelsin.com’un sorumluluğu bulunmamaktadır. Üyelerin iletişim bilgileri hariç profil ve uzmanlık-beceri setleri üyelerin rızaları devam ettiği müddetçe ve yasaların izin verdiği ölçüde issanagelsin.com tarafından iş ya da bağlantı teklifi  kabul edilen bireysel veya kurumsal işverenlerce görüntülenebilecektir. Bu bilgilendirme, üyeliğinin aktif durumda bulunduğu tüm durumlar için geçerli olup sürekli bilgilendirme yapılmayacaktır.

 

issanagelsin.com’a kişisel bilgilerin temin edilmesi, bunların issanagelsin.com tarafından belirlenecek/uygun bulunacak şekilde kullanımına muvafakat edildiği anlamına gelecektir. Siteye kaydedilen bilgilerin diğer Üyeler ve/veya 3.kişiler eliyle kullanılmış olması ve/veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda düzenlenen manevi hakların ihlal edilmesi ve/veya her ne şekilde olursa olsun herhangi bir zarara uğramanız halinde issanagelsin.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Pasif konumda olan uzmanlık alanları için üyelerin profil bilgileri, bireysel veya kurumsal işveren şirketlerce, issanagelsin.com yetenek havuzu aramalarında, hiçbir şekilde görüntülenememektedir. Uzmanlıkların aktif ya da pasif olma durumları “Uzmanlıklarım” sekmesinden değiştirilebilmektedir.

 

KURUMSAL ÜYE:

Üyelik talep eden şirketler issanagelsin.com üzerinden üyelik oluşturabilirler. Site üzerindeki Üyelik Formu ile iletişim ve kurumsal bilgilerini paylaşırlar. Bu bilgiler, iş teklifi yapılan bireysel kullanıcıların teklif gelen şirket hakkında bilgilenmesini sağlamak, iletişim ve site üzerinden alınan ücretli hizmetlerin bedelinin faturalanmasında kullanılmaktadır. Üyelik esnasında cep telefonu ve eposta ile onay işlemi gerçekleştirilmektedir. Şirketler, aradıkları yetenekleri listeleyebilir, profil ve deneyim bilgilerini inceleyebilir ve iş teklifinde bulunabilirler. Tekliflerim modülünden verdikleri teklifleri yönetebilirler. Şirketler satın aldığı üyelik tipine bağlı hizmeti/ürünü sadece kendisi adına kullanabilir. Satın aldığı hizmeti başka kurum, kuruluş veya 3. şahıslara kullandıramaz, devredemez, onlar adına kullanamaz. Bu ürünlerin ve diğer tüm ürünlerin fiyatlarını issanagelsin.com belirler ve fiyatlarda bilgi vermeden değişiklik yapma hakkına sahiptir. issanagelsin.com,  iş teklifi verme, havuzda yetenek arama, listeleme ve diğer özelliklerde görünen veya görünmeyen kısıtlamalar, limitler uygulayabilir. Sistem kullanımı ile ilgili dakikalık, saatlik, günlük, haftalık, aylık, yıllık çeşitli sınırlandırmalar getirebilir. Bu limitler issanagelsin.com tarafından belirlenir ve bilgi vermeden değişiklik yapabilir, kurumlara özel farklı limitler uygulanabilir.

Üyeler tarafından yapılan iş teklifleri, aranan uzmanlıklar ve beceriler, beklenen ücret seviyeleri ve çalışma tercihleri iş arama motorları veya genel içerik arama motorları tarafından ulaşılabilir/ indekslenebilir.

Kurumsal üyeler veya teklif verme statüsüne sahip Bireysel üyeler sadece yetenek arama veya hizmet almak amacı ile sistemi kullanabilir. Bu amaçlar dışında kullanıldığı tespit edildiğinde, şirketlerin üyelikleri iptal edilir ve ücret iadesi yapılmaz.

Üyeler, bilgisayar programları veya benzeri yöntemler ile özgeçmiş, teklifler, bireysel kullanıcılara ait profil bilgisi veya herhangi bir sayfayı/içeriği toplu halde veya tek tek kaydedemez. Bilgisayar programları veya benzeri yöntemler ile toplu halde veya tek tek kaydedildiği tespit edildiğinde kötüye kullanım olarak değerlendirilir ve üyelikler iptal edilir, ücret iadesi yapılmaz. Oluşan/oluşabilecek tüm zararlar üye şirket tarafından karşılanır.

issanagelsin.com Genel Kullanım ve Güvenlik Kuralları

issanagelsin.com herkese açık bir sitedir. Profillerini tamamlayarak uzmanlık seçimi yapmış üyelerin, iletişim bilgileri hariç “Uzmanlık”, “deneyim”, “beceriler” vb profil bilgileri arama listelerinde gösterilir.

 

Üyeler bilgileri, sadece Kullanım Şartları'nda belirlenen amaçlarla kullanabilir. Sitede mevcut bulunan bilgiler, issanagelsin.com'in önceden yazılı olarak izni alınmadan kısmen veya tamamen kopya edilemez, dağıtılamaz, kiralanamaz, çoğaltılamaz, kullandırılamaz, değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz. Sitedeki tüm bilgiler issanagelsin.com'un mülkiyetindedir.

 

İş teklifi almaya yönelik profil oluşturan için bireysel üyelere verilen hizmetler ücretsizdir. İş teklifi vermek isteyen tüm Bireysel ve Kurumsal işveren üyeler iş teklifi verebilmek için üyelik paketlerinden kendilerine uygun paketi satın almalıdır. Aşağıdaki durumlarda issanagelsin.com, Üye'nin siteyi kullanımını engelleyebilir, bu sebeplerle doğabilecek tüm sorumluluk ile 3. kişiler veya yetkili merciler tarafından issanagelsin.com'a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve talepler için issanagelsin.com'un Üye'ye rücu hakkı saklıdır.

 

  • Yanlış, eksik, yanıltıcı, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri ve uygun olmayan fotoğrafları içeren özgeçmişlerin siteye kaydedilmesi,
  • Site kuralları dışında başka yönetmlerle sitedeki üye bilgilerine ulaşma ve kullanma çabaları ile sitenin genel güvenliğini tehdit edici, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek girişimlerde bulunulması,
  • Kamu düzeni, genel ahlaki ve evrensel ilkelere aykırı olacak şekilde özel veya genel duyuruların, reklam ve pazarlama amaçlı bilgilerin kaydedilmesi,
  • Üçüncü kişiler tarafından ilan edilen bilgilerin silinmesi veya değiştirilmesi,
  • Bireysel veya kurumsal işverenlerce kullanılan arama listelemelerinde yer alan profil ve üye bilgilerinin sitenin amacı dışında kullanılması,
  • Sitede yer alan bilgilerin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması,
  • Kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerin sitenin amacı dışında kullanımı veya üçüncü kişi / ve kuruluşlarla paylaşılması.
  • Üye hesaplarının yetkisi olmayanlar tarafından kullanıldığını veya şifrelerinin başkalarının eline geçtiğini öğrendiklerinde bu durumu derhal hemen issanagelsin.com'a bildirmeyi, issanagelsin.com Üyelerine ait şifrelerinin, Üyelik hesaplarının, kullanıcı adlarının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesinden sorumlu tutulamayacağını kabul ve taahhüt eder.

 

İçerik Kullanımı

İşbu Sitede yer alan bütün yazılar, grafikler, istatistiki bilgiler ve resimler ('Materyaller') issanagelsin.com tarafından hazırlanmış olup 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile ilgili sair yasa ve yönetmeliklerden doğan tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları, münhasıran issanagelsin.com'a aittir. Sitede yer alan Materyallerin issanagelsin.com'un yazılı muvafakati olmaksızın kopyalanması, çoğaltılması, yayınlanması veya yeniden yayınlanması yasaktır.

 

Aynı şekilde Sitenin isim hakkı ve logosu münhasıran issanagelsin.com'a ait olup hiçbir surette issanagelsin.com'un yazılı muvafakati olmaksızın kullanılamaz, 3. kişi ve kuruluşların kullanımına sunulamaz.

 

Site münhasıran issanagelsin.com'un kullanımında olup sitede yer alan herhangi bir unsur diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlanamaz veya issanagelsin.com'un izni olmadan başka bir internet sitesinden issanagelsin.com'un sitesine link verilemez, yönlendirme yapılamaz.

 

issanagelsin.com tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı ilgili anlaşmalar gereği issanagelsin.com'de olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

 

Üye, siteyi kullanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, hali hazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve issanagelsin.com'un siteye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Üye'ye aittir.

 

issanagelsin.com eleştiri ve yorumlara açıktır. Sitemize iletilen tüm eleştiri ve yorumlar issanagelsin.com mülkiyetinde olup issanagelsin.com iletişimlerinde tanıtım amacıyla kullanılabilir.

 

Bilgisayarınıza Otomatik Olarak Yerleştirilen Bilgiler

issanagelsin.com'u kullanmanız esnasında bilgisayarınıza 'Çerez (Cookie)' adı verilen dosyalar yerleştirilebilir. Bu dosyalar zararlı değildir; sadece siteye verdiğiniz bilgileri kullanarak isteklerinize daha uygun bir site oluşturulmasına imkan sağlamak için kullanılmaktadır.

 

Sorumluluklar

issanagelsin.com'u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) Üyelerimize daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile iş ortaklarımızla paylaşılmaktadır. Siteye gelen ziyaretçinin ip adresi kayıt altına alınmaktadır.

 

issanagelsin.com, sitede yer alan her tür bireysel ve kurumsal üye bilgisi, haber, makale, sunulan eğitim programı ve diğer materyaller ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. İçeriğinden sorumlu tutulamaz. Profil bilgilerini sitede bulunduran Üyeler siteye kaydettikleri her türlü bilgiden sorumludurlar.

 

issanagelsin.com'un üyelerine karşı yetenek veya iş bulmak gibi yükümlüğü yoktur. Bireysel ve kurumsal üyeler arasındaki her türlü iletişim ve aktiviteden bireysel veya kurumsal üyelerin kendileri sorumludur.

 

Ziyaretçilere bilgi sağlamak veya yardımcı olmak amacı ile yer alan bağlantılar (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ve bu sitelerle ilgili riskler ziyaretçilere aittir.

 

issanagelsin.com, önceden herhangi bir haber vermeye gerek duyulmadan, site üzerinde istediği değişiklikleri yapma hakkına sahiptir.

 

issanagelsin.com'da yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile ziyaretçi ve üyelerin kullandığı yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden dolayı issanagelsin.com'a bu konuda bir sorumluluk yüklenemez.

 

issanagelsin.com; kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, üyeliğinize bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir.

 

issanagelsin.com, üyelerin profil bilgilerini, firmaların hizmetlerini veya hesabını haber vermeksizin kısmen veya tamamen askıya alabilir, iptal edebilir.

 

issanagelsin.com, Üye'nin işbu Kullanım Şartları ile Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları'nda belirtilen yükümlülüklere aykırı hareket etmesi, yükümlülükleri hiç veya gereği gibi yerine getirmemesi, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen kurallara aykırı davranması ve sair hallerde issanagelsin.com, Üye'nin sistemi işbu Kullanım Şartlarına, Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse, Üye'yi yetkili makamlara bildirmek ve üyeliği sonlandırmak hakkına sahiptir. issanagelsin.com, kendisi tarafından sonlandırılan Üye hesabına ait her türlü kaydı silip silmemekte serbesttir, Üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Bu durumda issanagelsin.com tüm dava ve talep haklarını saklı tutmak kaydıyla, uğramış olduğu her türlü zararın tazminini Üye'den talep etme ve yükümlülüklere aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Üye'ye aynen rücu hakkını haizdir.

 

İşbu Kullanım Şartları Üye'nin, issanagelsin.com'a üye olarak üyeliğini başlatması ile yürürlüğe girecek ve şartlarda belirtilen hallerden biri nedeniyle fesih edilmediği sürece yürürlükte kalacaktır.

 

Bu Kullanım Şartları'nın uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

 

Üye, İşbu Kullanım Şartları'nda yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul ve taahhüt eder.

 

Üyelerimize ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için 'Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları' bölümünü ayrıca incelemenizi tavsiye ederiz.